Programa temporada



Divendres, 21 novembre      
20.00 h Sala Simfònica


  •     ORQUESTRA DE VALÈNCIA    

 ​​ Director: Yaron Traub​

        Solista: Yamen Saadi

Programa

  • Max Bruch: Concert per a violí i orquestra nº 1 en sol menor, op.26
  • G. Mahler: Simfonia nº 5

Dimecres, 10 desembre      
20.00 h Sala Simfònica


  •    BALTHASAR NEUMANN, ORQUESTR​A I CORO    

 ​​Director: Thomas Hengelbröck​

   

​Programa

  • Johan Sebastian Bach: Misa en sí menor


Dimecres, 28 gener      
20.00 h Sala Simfònica


  •     ORQUESTRA FILHARMÒNICA DE SANT PETERSBURG 

 ​​ Director: Yuri Temirkanov​

        Solista: Xavier de Maistre

Programa

  • Obertura: a determinar
Gliere: Concert per a Arpa i Orquestra sol
Tchaikowsky: Simfonia nº6 "Petética"


  • ​​
Diumenge, 15 febrer      
19.00 h Sala Simfònica


  •     ORQUESTRA FILHARMÒNICA TXECA   

 ​​ Director: Jiri Belohlavek

        Cellista: Truls Mork

Programa

  • García Abril: Celibidachiana
Schumann: Concert per a cello i orquestra
Strauss: Till Eulenspiegel Op.28
Strauss: Suite Rosenkavalier



Divendres, 27 febrer      
20.00 h Sala Simfònica


  •        KONZERTHAUSORCHESTER BERLÍN

 ​​ Director: Dmitrij Kitajenko

        Solista: Elisabeth Leonskaja

Programa

  • Prokofiev: Concert per a piano nº2
  • Rachmaninov: Simfonia nº 2
​​


Dilluns, 2 març      
20.00 h Sala Simfònica


  •     ORQUESTRA CAMBRA DE BASEL  

 ​​ Director: Giovanni Antonini​

        Flauta traversa: Emmanuel Pahud

Programa

  • L. Cherubini: Obertura de "Lodoiska"
C. W. Gluck: Concert per a flauta i orquestra
W. A. Mozart: Andante per a flauta i orquestra KV 315
F. Devienne: Concert per a flauta i orquestra
J. Haydn: Simfonia nº 103 "El redoble de timbal"

 
Dijous, 21 abril      
20.00 h Sala Simfònica


  •       VIENA RADIO SYMPHONY ORCHESTRA  

 ​​ Director: Cornelius Meister

        Solista:  Varvara Nepomnyashchaya​

Programa

  • Schumann: Concert per a piano i orquestra en la menor
  • Strauss: Una vida d´heroi, op.40



Divendres, 15 maig      
20.00 h Sala Simfònica


   BANDART ORQUESTRA    

 ​​ Director: Gordan Nikolic

       

Programa

  • W. Amadeus Mozart: Obertura de Les bodes de Figaro
  • W. Amadeus Mozart: Simfonia nº 38 en re major K.504
  • L. van Beethoven: Obertura "Les criatures de Prometheo"
  • L. van Beethoven: Simfonia nº 8

Dissabte, 30 maig      
20.00 h Sala Simfònica


  •     ORQUESTRA DE VALÈNCIA 

  •     COR DE LA COMUNITAT VALENCIANA    

 ​​ Director: Yaron Traub​

        Solista: a determinar​

Programa

  • Gustav Mahler: Simfonia nº 2 "Resurrecció"




Divendres, 5 juny      
20.00 h Sala Simfònica


  •     ORQUESTRA SIMFÒNICA DE RADIO COLONIA, WDR  

 ​​ Director: Jukka-Peka Saraste

        Solista: Natalia Gutman

Programa

  • Dvorak: Concert per a violoncel i orquestra
  • Beethoven: Simfonia nº 4, en si bemol, op. 60
​​​​​
​​​​​​​
​​​
ADDA, Paseo de Campoamor, s/n 03010 Alicante. Todos los derechos reservados.